Tehnician punere in functiune si service

Responsabilități

  • Executarea lucrărilor și verificarea electrică în conformitate cu proiectele de execuție primite;
  • Relizarea conexiunilor și testelor necesare pentru execuția lucrărilor electrice în conformitate cu proiectele de execuție primite;
  • Participarea la cursuri de specialitate în domeniul de activitate;
  • Respectarea graficului de timp alocat pentru execuţia proiectelor şi semnalarea managerului direct și a site managerului orice eventuală deviere de la acesta;
  • Realizarea diagnozei și a măsurătorilor echipamentelor electrice și electronice;
  • Asistarea inginerului de punere în funcțiune în desfășurarea activităților;
  • Respectarea planurilor de lucru și a estimărilor de costuri;

Calificări

  • Studii tehnice de specialitate;
  • Cunoaşterea echipamentelor electrice şi electronice;
  • Înțelegerea schemelor electrice și a principiilor de funcționare ale echipamentelor;
  • Abilităţi de lucru în echipă;
  • Disponibilitate pentru prestarea de activităţi în deplasare;
  • Dorință și motivație pentru învățarea și perfecționarea în domeniul automatizărilor și acționărilor electrice;
  • Abilitați de operare a sistemului Windows și a pachetului MS Office;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel conversațional;
  • Carnet de conducere cat. B;

Avantaje:

  • Cunoașterea limbii germane sau a altor limbi străine;
  • Experiență în domeniul executării lucrărilor electrice desfățurate în șantier;

Informații adiționale

Beneficii:

  • Bonusuri anuale de performanță;
  • Prime de sărbători;
  • Training-uri de dezvoltare profesională;
  • Abonament de servicii medicale;
  • Discount la asigurarea de sănătate privată (Allianz Țiriac);
  • Bonuri de masă în valoare de 40 de lei/zi;

(*pdf,doc,docx)