REFERENT ACHIZIȚII

Descrierea postului:

  • Înregistrarea, analiza și negocierea ofertelor;
  • Emiterea comenzilor către furnizori;
  • Urmărirea termenelor convenite;
  • Verificarea și înregistrarea facturilor de la furnizori;
  • Urmărirea stocurilor;
  • Menținerea legăturii cu furnizorii actuali;
  • Contact permanent scris și telefonic cu furnizorii.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare în domeniul business/ economic/ inginerie;
  • Experiență anterioară pe o poziție similară de 1-2 ani;
  • Abilități de analiză, sinteză și interpretare a informațiilor;
  • Preferință spre munca exactă, cu date și cifre;
  • Bun organizator, serios, responsabil, corect și conștiincios;
  • Cunoștințe bune de utilizare MS Office;
  • Cunoștințe avansate de limba engleză (scris, vorbit).

Reprezintă avantaje, dar nu condiții eliminatorii:

  • Experiență anterioară sau familiaritate cu echipamentele electrice;
  • Cunoștințe de limba germana;
  • Cunoștințe ERP Navision.

Beneficii:

  • Salariu competitiv + bonusuri de performanță;
  • Bonuri de masă;
  • Abonament de servicii medicale.

(*pdf,doc,docx)