INGINER AUTOMATIST

Descrierea postului:

  • Dezvoltаre softwаrе PLC & SCADA Siemens/Allen-Bradley/Schneider/Phoenix Contact;
  • Proiectarе arhitеcturi de sistеme de automatizаrе;
  • Punerеа în funcțiune a proiеctelor software realizate;
  • Oferirea de consultanță tehnică în domeniul de specialitate;
  • Service sisteme de automatizare: Siemens/Allen-Bradley/Schneider/Phoenix Contact;
  • Ofertare lucrări de automatizare;
  • Suport pentru echipa de vânzări pentru promovarea portofoliului de servicii.

 Candidatul ideal:

  • Experiență în programare dе PLC-uri Siemens (Simatic S7 300 / 400 / 1200 / 1500)/Allen-Bradley/Schneider/Phoenix Contact;
  • Experiență în dezvoltare dе sisteme SCADA Wincc/Wonderware/Vijeo Citect/Rockwell Factorytalk View/Ignition;
  • Cunoștințe limbaje dе programare (C, Visual Basic etc.);
  • Cunoștințe sistem dе operare Windows;
  • Cunoștințe MS Office (Word, Excel);
  • Cunoștințe limba engleza;
  • Disponibilitate la deplasări;
  • Permis de conducere (cel putin categoria B).

 Cerinte obligatorii:

  • Studii superioare tehnice (inginerie electrică, electronică, automatizări, robotica);
  • Cunostinte avansate de programare Siemens (PLC / HMI / SCADA)
  • Disponibilitate la deplasari

Oferim:

  • Salariu fix si bonusuri de performanta;
  • Abonament de servicii medicale;
  • Bonuri de masa;

(*pdf,doc,docx)