Automation Software Engineer

Candidatul ideal

·         Studii superioare tehnice

·         Cunoștințe limbaje de programare (C, Visual Basic etc.)

·         Experiență în programare de PLC-uri Allen-Bradley/Schneider/Phoenix Contact

·         Experiență în dezvoltare de sisteme SCADA Wonderware/Vijeo Citect/Rockwell Factorytalk View/Ignition

·         Cunoștințe sistem de operare Windows

·         MS Office (Word, Excel)

·         Cunoștințe limba engleză

·         Disponibilitate la deplasări

Descrierea jobului

·         Dezvoltare software PLC & SCADA non-Siemens

·         Proiectare arhitecturi de sisteme de automatizare, altele decât Siemens

·         Punerea în funcțiune a proiectelor software realizate

·         Oferirea de consultanță tehnică în domeniul de specialitate

·         Service sisteme de automatizare, altele decât Siemens

·         Ofertare lucrări de automatizare. altele decât Siemens

(*pdf,doc,docx)