AREA SALES MANAGER

Rolul tau ca AREA SALES MANAGER in ELECTROGLOBAL va fi promovarea si vanzarea soluțiilor si echipamentelor electrice, pentru sistemele de automatizări industriale, acţionări electrice şi sisteme de iluminat, in zona alocata.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare în domeniul tehnic sau bună cunoaștere a pieței dе echipamente electrice;
  • Minim 2 ani dе experiență directă în vânzări tehnice sau industriale
  • Bune abilități dе comunicare, dinamism, capacitate dе organizare;
  • Disponibilitatea la deplasări pana la 60% din timpul de serviciu

Constituie avantaje, dar nu condiții eliminatorii:

  • Absolvirea unui profil dе inginerie electrică, electronică, automatizări, mecanica
  • Participare anterioară la diferite inițiative dе dezvoltare profesională (cursuri dе vânzări și comunicare) pe cont propriu sau în cadrul unei firme;
  • Cunoștințele dе limba engleză (scris-citit-vorbit) dе nivel mediu.

Descrierea jobului

  • Promovarea si vanzarea solutiilor si a proiectelor complexe din domeniul industrial;
  • Prospectarea pietei pentru noi oportunitati specifice activitatii firmei
  • Cresterea portofoliului de clienti prin valorificarea lead-urilor primite
  • Propunerea, negocierea si urmarirea ofertelor comerciale
  • Mentinerea portofoliului de clienti existent si activarea lui continua prin vanzare repetata

Pachet de beneficii:

  • Salariu fix si bonus lunar in functie de atingerea targetului;
  • Abonament de servicii medicale;
  • Tichete de masa;
  • Masina de serviciu.

(*pdf,doc,docx)